POKOJOWE
300-60
500-60
800-60
900-60
500-50
800-50ŁAZIENKOWE
300-60 B
500-60 B
800-60 B
900-60 B
500-50 B
800-50 BZ TOUCHSCREEN
 

Grzejniki z wbudowanym sterownikiem czasowym 'touchscreen' umożliwiają pracę grzejnika w zakresie czasowym. Sterownik w postaci panelu dotykowego umieszczony jest na froncie grzejnika. Program P1 timer pozwala na ustawienie czasu pracy grzejnika od 15-120 minut po czym  wyłącza się automatycznie.  Program P2 timer daje możliwość zaprogramowania dowolnej godziny o której grzejnik ma się włączyć oraz wyłączyć. Godziny te można dowolnie zmieniać i przestawiać. Grzejniki 'touchscreen' to idealne rozwiązanie do łazienek by zapewnić przyjemne ciepło np. w porze porannej toalety oraz pomieszczeń mniej użytkowanych, gdzie nie ma konieczności utrzymywania cały czas stałej, wysokiej temperatury. Grzejniki z wbudowanym sterownikiem czasowym nie współpracują z termostatami oraz innymi regulatorami temperatury.

Grzejniki występują z wbudowanym programatorem czasowym występują w kolorze białym w wykończeniu połysk lub satyna w następujących formatach: 600x1000 mm, 500x1200 mm oraz 600x1700 mm.


OGRZEWANIE NA PODCZERWIEŃ

Ogrzewanie na podczerwień cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem. Grzejniki na podczerwień zwane również panelami na podczerwień, zamieniają energię elektryczną w falę cieplną, która emitowana jest równomiernie w pomieszczeniu i ogrzewa bezpośrednio osoby, przedmioty, meble itp. obiekty znajdujące się w tym pomieszczeniu. Pozwala to odczuwać znacznie przyjemniejsze ciepło, a komfort cieplny odczuwalny jest już
w niższej temperaturze niż w konwekcyjnym ogrzewaniu. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które umowżliwia inteligentne sterowanie - użytkownik może precyzyjnie regulować temperaturę dla każdego pomieszczenia w zależności od preferencji.ZASADY DZIAŁANIA

Tradycyjne systemy grzewcze olejowe, gazowe lub elektryczne oddają wytworzone ciepło głównie w formie konwekcji przez nagrzane, gorące powietrze do powietrza w pomieszczeniu i sprawiają, że jest ono w ruchu. Ciepłe powietrze unosi się ku górze, ochładza, opada i ponownie na skutek nagrzewania podnosi się. Powstaje cyrkulacja i duża różnica temperatury między podłogą, a sufitem. Temperatura przy podłodze jest znacznie niższa niż przy suficie co nazywamy zjawiskiem tzw. ‘chłodnych stóp’, które jest niekorzystne dla naszego komfortu odczuwania ciepła, ponadto powietrze jest suche i źle wpływa na nasze samopoczucie. W systemie grzewczym na podczerwień INFRAenergy ogrzewane są bezpośrednio elementy znajdujące się w pomieszczeniu, a powietrze nagrzewa się równomiernie ponieważ elementy te oddają swoje ciepło otoczeniu. W ten sposób nie powstaje cyrkulacja powietrza i różnica temperatury przy podłodze i suficie. Temperatura ścian, podłogi, sufitów, mebli i innych przedmiotów w tym pomieszczeniu jest prawie taka sama jak temperatura powietrza, a komfort cieplny odczuwalny jest już w temperaturze niższej o około 2 - 3 °C niż w konwekcyjnym ogrzewaniu. Poniższy schemat przedstawia sposób rozprowadzania ciepła jaki ma miejsce w tradycyjnych systemach grzewczych oraz przy użyciu paneli na podczerwień INFRAenergy.
ZALETY

- bezpieczeństewo

- niskie koszty ogrzewania, energooszczędność
- wysoka wydajność i szybki czas reakcji
- zdrowsze ciepło - doskonałe dla alergików
- wygoda użytkowania
- gwarancja i długa żywotność
- ponadczasowe wzornictwo
- brak emisji CO2 i sadzy
- eksploatacja nie wymagająca konserwacji
- brak strat ciepła przy przenoszeniu energii cieplnej
- prosty montaż i obsługa
- precyzyjne sterowanie temperaturą
- specjalistyczne doradztwo i kompleksowa obsługa


POBIERZ KATALOG >>

 © Copyright 2018